Lista aktualności Lista aktualności

Gwiazdy malują gwiazdy 2015

Święta to okres, w którym zawsze w odruchu serca staramy się wesprzeć najbardziej potrzebujących. Te dni właśnie się zaczęły. „Gwiazdy malują gwiazdy" to trwająca od 2009 roku przedświąteczna akcja gdańskiej Fundacji Hospicyjnej, w której od 2010 roku uczestniczą leśnicy. Tak było i w tym roku. W sobotę 5 grudnia w Galerii Bałtyckiej, największym centrum handlowym na Pomorzu, pojawili się ludzie w zielonych mundurach aby towarzyszyć gwiazdom sportu, biznesu i mediów zaproszonym przez fundację do malowania świątecznych bombek. Edukatorzy z Nadleśnictwa Kolbudy przygotowali gry, konkursy i zabawy, do których zapraszani byli najmłodsi towarzyszący rodzicom w przedświątecznych zakupach. Nie oznacza to, że w szranki rywalizacji z zakresu wiedzy o lesie nie stawali dorośli. Częstokroć okazywało się, że w wiedzy tej ustępowali swoim pociechom. Nauka rozpoznawania tropów dzikich zwierząt czy wydawanych przez nie dźwięków okazywało się fascynującą najmłodszych przygodą. Każdy z uczestników edukacyjnej zabawy otrzymał jakąś nagrodę czy upominek.
     Na zaproszenie Fundacji Hospicyjnej w tym roku odpowiedzieli Dorota Abramowicz, Iwona Guzowska, Maciej Kosycarz, Agnieszka Oszczyk, Magdalena Witkiewicz, Przemysław Radziszewski, Hanna Zych-Cisoń, Paweł Adamowicz, koszykarze i siatkarze Trefl Sopot. Uzyskane ze sprzedaży w drodze licytacji bombek środki zasilą konto fundacji z przeznaczeniem na rzecz pomocy dzieciom osieroconym wskutek chorób nowotworowych, na które zapadli ich najbliżsi.

Fotorelacja z serwisu miasta Gdańska: http://ssl.gdansk.pl/galeria?f=65827

 


     Poza doroczną akcją charytatywną w Galerii Bałtyckiej gdańscy leśnicy reprezentowani przez edukatorów z Nadleśnictwa Kolbudy włączają się od lat w inne wydarzenia organizowane przez Fundację Hospicyjną jak Dzień Dziecka w IKEA czy wiosenne Pola Nadziei.