Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy wsparli gdańskie hospicjum

Po raz kolejny gdańscy leśnicy udowodnili, że nie obce i nie obojętne im są sprawy dziejące się poza lasem.

Święta to okres, w którym zawsze w odruchu serca staramy się wesprzeć najbardziej potrzebujących. Te dni właśnie się zaczęły. „Gwiazdy malują gwiazdy" to trwająca od 2009 roku przedświąteczna akcja gdańskiej Fundacji Hospicyjnej, w której od 2010 roku uczestniczą leśnicy. Tak było i w tym roku. W mikołajkową sobotę 6 grudnia w Galerii Bałtyckiej, największym centrum handlowym na Pomorzu, pojawili się ludzie w zielonych mundurach aby towarzyszyć gwiazdom sportu, biznesu i mediów zaproszonym przez fundację do malowania świątecznych bombek. Edukatorzy z Nadleśnictwa Kolbudy przygotowali gry, konkursy i zabawy, do których zapraszani byli najmłodsi towarzyszący rodzicom w przedświątecznych zakupach. Nie oznacza to, że w szranki rywalizacji z zakresu wiedzy o lesie nie stawali dorośli. Częstokroć okazywało się, że w wiedzy tej ustępowali swoim pociechom. Nauka rozpoznawania tropów dzikich zwierząt czy wydawanych przez nie dźwięków okazywało się fascynującą najmłodszych przygodą. Każdy z uczestników edukacyjnej zabawy otrzymał jakąś nagrodę czy upominek. Na towarzyszącej imprezie estradzie kilkakrotnie pojawiał się Paweł Bukowski, który, odpowiadając na pytania zadawane mu przez redaktor Beatę Szewczyk z Radia Gdańsk, przekazywał skupionym wokół słuchaczom podstawowe prawdy o lesie i prowadzonej przez leśników gospodarce kończąc każdorazowo swój wywiad zaproszeniem do jak najczęstszych wypraw do lasu.


     Na zaproszenie Fundacji Hospicyjnej najliczniej w tym roku odpowiedzieli sportowcy ze znanych trójmiejskich drużyn Trefla Sopot i Lechii Gdańsk oraz członkowie zespołu Wikingowie – najmłodszej drużyny uprawiającej futbol amerykański. Ich groźnie wyglądające stroje i kaski wzbudzały zrozumiałe żywe zainteresowanie. Wśród gwiazd sportu nie zabrakło reprezentantów innych dyscyplin. Czas dla dobroczynnej akcji znalazł m.in. wioślarz Adam Korol, czterokrotny mistrz świata, uczestnik pięciu olimpiad i olimpijski złoty medalista z Pekinu. Swoje bombki pomalowali także wicemarszałek województwa Hanna Zych-Cisoń,  aktor Tomasz Ciachorowski i znani trójmiejscy dziennikarze Agnieszka Oszczyk i Jerzy Snakowski. Uzyskane ze sprzedaży w drodze licytacji bombek środki zasilą konto fundacji z przeznaczeniem na rzecz pomocy dzieciom osieroconym wskutek chorób nowotworowych, na które zapadli ich najbliżsi.


     Poza doroczną akcją charytatywną w Galerii Bałtyckiej gdańscy leśnicy reprezentowani przez edukatorów z Nadleśnictwa Kolbudy włączają się od lat w inne wydarzenia organizowane przez Fundację Hospicyjną jak Dzień Dziecka w IKEA czy wiosenne Pola Nadziei.